Yenidoğan Günlüğü

Organicum Saç

4-6 Ay - Hijyen

Bebeğinizin narin ve hassas cildine Organicare ürünlerini kullanın

Bebeğinizin hassas cildine “Organicare Bebek Yağı” , Organicare Bebek Losyonu” , “Organicare Bebek Şampuanı”ndan oluşan bakım seti ile ilk günden tam koruma sağlayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Organicare ürünleri bebeğinizin toksik kimyasallarla temas etmeden sağlıkla ve güvenle büyümesi için geliştirildi.Bebeğiniz büyürken hormonal dengesine etki eden, hücrelerinde toksik birikime yol açan, genetik iz bırakan, yıllarca vücudundan atılmadan kalabilen her türlü kimyasaldan arındırılmış organik bir formülle üretildi.Organicare çocuklarımıza en saf ve arındırılmış biyolojik ortamı sunarken onların sağlıkla ve hastalıklara karşı dirençle gelişmelerini destekler.

Bebeğinizin cildine organik ürünler

Son yıllarda bebek sektöründe Organik tarımla üretilen hammaddelerden yapılan çevreye ve insan sağlığına zararsız ürünler daha çok yer bulmaya başladı. Ekolojik özelliğe sahip bu ürünler petrol ve türevlerini içermemekte, enzim, ağartıcı gibi katkı maddeleri bulundurmamaktadır.Narin ciltler için özel olarak üretilen, bebek ciltlerinde alerji riskini önlemek için etkili olan bu ürünler dermatolojik olarak test edilmiştir.

Unutmayın:

- Bebeklerin cildi erişkinlerden çok daha hassastır. Kullanılan temizlik malzemesine bağlı kolaylıkla allerjik reaksiyon gelişebilir. Sadece bebek giysileri için olan deterjanlar kullanılacağı gibi, kokusuz ( parfümsüz) ve renksiz deterjanlarda kullanılabilir. Sabun yerine çamaşır deterjanları tercih edilmelidir. Sabunlar kumaş dokusuna zarar verebilmektedir. Kıyafetleri yıkamadan önce mutlaka yıkama talimatı okunmalıdır.

- Bebek çamaşıları için asla beyazlatıcı, yumuşatıcı ve güçlü leke çıkarıcılar kullanılmamalıdır.

- Bebek giysileri alındıktan sonra mutlaka yıkanıp öyle kullanılmalıdır.

Saklanırken naftalin ve güve ilaçları kesinlikle kullanılmamalıdır.

Bebek giysilerini ilk aylarda ayrı yıkamak gerekebilir.

Eğer yeterli miktarda giyeceğiniz mevcutsa ve bebeğinizin üstünü sık sık değiştiriyorsanız veya bebek giysileri için özel üretilen çamaşır makinesine sahipseniz işiniz çok kolay olacaktır. Bebek giysileri küçük parçalardan oluştuğu için çamaşır yıkama filesi almanızda yarar var. Böylece minik eldivenler ve çoraplar makinenin içine sıkışmaz, size olmadık yerde sorun çıkarmaz.

Bebek giysileri alındıktan sonra mutlaka yıkanıp öyle bebeğe giydirilmelidir.Saklanırken naftalin ve güve ilaçları kesinlikle kullanılmamalıdır.Giysilerin üzerindeki yıkama talimatlarında kaç derecede yıkanmaları gerektiği belirtilir ancak genel bilgi olarak 60 derece ve üstünde yıkanması gerektiği söylenebilir.Giysileri, ütülemeden bebeğinize giydirmeyin. Ütü sağladığı yüksek sıcaklık sayesinde hijyen kontrolüne yardımcı olacaktır,bu detayı sakın unutmayın.


Organik İçerikli Kişisel ve Bebek Bakım Ürünlerinin Yeni Adresi