Yenidoğan Günlüğü

Organicum Saç

7-9 Ay - Uyku

Bebeğinizin Uyku düzeni

Bu aylarda bebekler günde 14 saat uyumak ister ve bir kerede 7 saat gibi uzun bir süreyle uyuma yeteneğini kazanmıştır. Gün boyunca biri sabah biri akşamüstü olmak üzere 1.5-2 saatlik kısa uykuları olabilir. Bebeğiniz günde üç kez kısa uykular uyuyorsa endişelenmeyin. Unutmayın gündüz ve gece uykuları için belli saatler uygulanması bebeğinizin uyku düzeninin oturtulmasına yardımcı olur.

Bu aylarda da bebeğinizin uyku düzenini oturtmak için öncelikle bir gece uykusu rutini oluşturmak oldukça önemli ve gereklidir. Ilık bir banyo, sonrasında “Organicare Bebek Yağı” ile yapılan bir masaj,sessiz sakin bir oyun, hikaye okumak, ninni mırıldanmak gibi. Ancak bütün bunları her gece aynı sırayla yapmaya özen göstermelisiniz. Bebeğiniz aynı sırayı takip etmekten hoşlanacaktır.

Bu dönemde yatma zamanı için daha önceden geliştirdiğiniz alıştırmaların faydasını göreceksiniz. Artık önceden alıştırdığınız gibi pijamaları giydirdiğinizde , hikaye okuyup ninni söylediğinizde uyku zamanının geldiğini kabul edecektir. Her gün aynı saatte gündüz uykularına yatmasını sağlayın.

Bebeğinize masaj yaparken 7 organik esansiyel yağın karışımından oluşan “Organicare Bebek Yağı” kullanabilirsiniz.İçerdiği tümü organik tatlı badem, üzüm çekirdeği, zeytin, susam, kayısı çekirdeği, lavanta ve ayçiçeği yağ ve özlerinin vitamin ve mineralleri aynı zamanda hassas cildini nemlendirerek tam koruma sağlar. “Organicare Bebek Yağı” , sentetik ve tahriş edici hiçbir renklendirici, koku verici, Parafin (Mineral oil, Petrolatum), EDTA, Lanolin, Paraben ve koruyucu içermez. Yaptığınız masaj sayesinde bebeğinizin rahatlamasını sağlarken aynı zamanda hassas cildini nemlendirerek onu dış etkenlerden koruyabilirsiniz.