Sağlık Köşesi

Yeni doğan bebek derisi ve bakımı

Zamanında doğan yeni bebeğin derisi pembe renktedir. Doğumun 2.ile 10. Günleri arasında deride 5-15 mm çapında tedavi gerektirmeyen döküntüler olabilir. Alnında ve burnunda toplu iğne başı gibi sarı-beyaz renkli döküntüler görülebilir, bunlar tedavi gerektirmez kendiliğinden geçer.

Terlemeye bağlı olarak vücudunda toplu iğne başı büyüklüğünde isilik adı verilen kırmızı döküntüler oluşabilir. Bu durumda saf organik özlerle bebeğiniz için ilk günden tam koruma sağlayabilirsiniz. “Organicare Bebek Losyonu” çevre ve hava koşullarının yaratabileceği kuruma ve tahrişlerin doğal olarak önlenmesinde etkindir. Pişiğe, tahrişe ve kızarıklıklara karşı etkili bileşenler içerir. Değerli esansiyel yağlar cildine hızla nüfuz ederek bebeğinizi dış etkilere karşı korur. Petrol türevi olan ve bebeklerin hassas cildindeki gözenekleri tıkayarak toksinlerin deri yoluyla atılmasını engelleyen alerjen etkiye sahip sıvı parafin (mineral oil) ve paraben içermeyen bu losyonla bebeğinizin cildi doğal yağ dengesini koruyarak yumuşak ve nemli kalır.

Az kilolu, gününden biraz geç doğan bebeklerin derisinde, tedavi gerektirmeyen ve normal sayılan kuruma ve soyulma olabilir. Ona 7 organik esansiyel yağın özel karışımından elde edilen “Organicare Baby Oil” ile masaj yapabilirsiniz. İçerdiği tümü organik tatlı badem, üzüm çekirdeği, zeytin, susam, kayısı çekirdeği, lavanta yağ ve özlerinin vitamin ve mineralleri bebeğinizin hassas cildini nemlendirerek tam koruma sağlar.

Bazı bebeklerin başlarında konak adı verilen saçlı derideki yağsı madde ve dökülen hücrelerin oluşturduğu bir kabuk görülür. Zorla çıkarmaya çalışılmamalıdır. Banyodan önce “Organicare Baby Oil” ile masaj yaparak konakları yumuşatabilirsiniz. Yumuşayan konaklar “Organicare Baby Şampuan” ile yıkanıp gevşemesi sağlanır. Böylece yumuşayan konakları zorlamadan ve bebeğinizin canını yakmadan çıkarmanız mümkün olur. “Organicare Baby Şampuan” , %100 sertifikalı organik olduğundan göz yakmaz. Bebeğinizin narin tenini ve yumuşak saçını güvenle temizler, nemlendirir ve korur. Bebeklerin bağışıklık sistemleri henüz olgunlaşmamış olduğundan anne sütü ile beslenerek gelişirken zararlı dış etkilerden de korunmaları gerekir. Organicare, bebeğinizin toksik kimyasallarla temas etmeden sağlıkla ve güvenle büyümesi için geliştirildi.

Bazı bebeklerde göz kapaklarında ve ensede daha sık olarak alında ve dudaklarda, deriden kabarık olmayan, kırmızı renkli, bebek ağladığı ve ıkındığı zamanlarda rengi koyulaşan lekeler görülebilir. Bunlar biraz genişlemiş ve deri yüzeyine yakınlaşmış kılcal damarların oluşturduğu görüntülerdir. İlk aylarda biraz büyümekle birlikte genellikle 2 yaş civarında kaybolurlar.

www.organicare.com.tr

Tam Organik Güzellik Banyosu