Hamilelik Günlüğü

Organicum Saç

1.hafta

Hamilelik ortalama 40 hafta, yani 9 ay 10 gün devam eden bir süreçtir. Tıbbi olarak hamilelik başlangıcınızı hamile kaldığınız adet döngünüzde gördüğünüz adetin ilk günü belirler. Bundan dolayı hamileliğinizin birinci haftası aslında henüz hamile olmadığınız bir dönemdir.

Hamile kaldığınız tarihi net olarak hatırlayamayabilirsiniz, ancak son adet tarihinizin ilk gününü daha kolay hatırlarsınız. Bu nedenle biz doktorlar sizin gebeliğinizi takip ederken hesaplarımızı sizin son adet tarihinizin ilk gününe göre yaparız.

Tıbbi olarak hamilelik haftası son adet tarihinizin ilk gününe göre hesaplanır. Tıbbi hamilelik haftası hesabı yumurtlamanın adet döngüsünün 14. gününde olduğunu var sayar.

Ultrasonografi cihazları doktorun yaptığı ölçümleri hamilelik haftasına çevirirken yine tıbbi hamilelik haftasını kullanırlar.

Hamileliğiniz başladıktan sonra karışıklıklara meydan vermemek için siz de tıbbi hamilelik haftanızı kullanın.

Annelere öneriler:

Sağlıklı alışkanlıklar edinmediyseniz artık bunun tam zamanı. Bol bol taze meyve ve sebze yiyerek hamilelik diyetinize başlayabilirsiniz. Doktorunuz uygun dozda folik asit almanızı önerecektir, onun tavsiyesi olmadan herhangi bir vitamin alımına başlamamalısınız. Sigara içiyorsanız hemen bırakmalısınız, aynı şekilde alkol de almamalısınız. Toksik maddelerden uzak durmalı ve iyi dinlenmelisiniz. Tüm bunları yaparak bebeğinizle iyi bir başlangıç yapmış olursunuz.

Baba adaylarına tavsiyeler:

Bu hafta iyice dinlenin. Gelecek haftanın sonunda yapmanız gereken önemli bir iş var.

Annelere Özel:

Bebeğinizi Astım ve Obezite riskinden koruyun.

www.estoreorganic.com

Gerçek Organik Saç Bakımı

Tam Organik Güzellik Banyosu