Hamilelik Günlüğü

Organicum Saç

2.hafta

Son gördüğünüz adet kanaması belirtileri birkaç gün önce kayboldu. Muhtemel bir gebelik için sağ veya sol yumurtalığınızda bir yumurta hücresi olgunlaşmaya devam ediyor. Bu yumurta hücresi folikül adı verilen içi sıvı dolu bir yapı içinde olgunlaşır. Folikül 18-20 milimetre arası bir çapa ulaştığında artan hormonların etkisiyle çatlar ve içindeki olgun yumurta hücresini serbest bırakır.

Bu arada bebeğin yerleşip büyüyeceği rahim iç tabakası da hamileliğe uygun bir şekilde hazırlıklarına devam ediyor. Adet döngünüz, yani bir adet kanamanızın ilk gününden sonraki adet kanamanızın ilk gününe kadar geçen süre 28 gün ise muhtemelen 14. günde, yani bu haftanın son gününde veya gelecek haftanın başında yumurtlama gerçekleşecek.

Annelere öneriler:

Geçen hafta başlamış olduğunuz sağlıklı ve düzenli beslenme alışkanlıklarınız artık daha da yerleşik durumdadır. Egzersizlerinizi ihmal etmemelisiniz. Doktorunuz alacağınız vitaminler ve gerekli olan takviyeler ile ilgili gerekli yönlendirmeyi yapacaktır.

Baba adaylarına tavsiyeler:

Geçen hafta sizi bekleyen önemli bir iş olduğunu belirtmiştik. Aslında bu bir iş değil bu sürece dahil olmalısınız. Yapmanız gereken eşinizin hamileliği süresince anlayışlı ve katılımcı olmak. Aynı zamanda siz de gelecek olan bebeğiniz için hazırlık sürecinin keyfini çıkarmalısınız.

Annelere Özel:

Organik Kozmetiklerin Yaşam Kalitemize Etkileri.

www.estoreorganic.com

Gerçek Organik Saç Bakımı