Hamilelik Günlüğü

Organicum Saç

5.hafta

Gelişen embriyo üç katmandan oluşmaktadır. Ektoderm adı verilen üst tabakada sinir sistemi oluşacaktır. Orta tabaka olan mezodermde, kalp ve dolaşım sistemi, kemikler, kaslar, böbrekler ve üreme organları gelişecektir. Bu katman da aynı zamanda kalp ve ilkel bir dolaşım sistemi de hızla oluşacaktır. Aslında, dolaşım sistemi faaliyet göstermeye başlayan ilk organ sistemidir. Iç tabaka olan endodermde basit bir tüp gelişerek bağırsaklar, karaciğer, pankreas ve mesane oluşacaktır.

Annelere öneriler:

Bu hafta adetiniz gecikti ve bu gecikmenin bir hamileliğe bağlı olduğundan ciddi bir şekilde şüphelenmeye başladınız.

Eczaneden aldığınız testlerle yapacağınız idrarda hamilelik testi negatif geldiğinde sonuç çok güvenilir olmayabilir. Zira bu testler kandan idrara geçen beta HCG hormonu belli bir seviyeye ulaşmadan pozitif sonuç vermeyebilirler. Bu test negatif çıkarsa ve siz hamile olduğunuzdan şüpheleniyorsanız bir kliniğe başvurmanızda fayda var. Burada doktor muayenesi olmaya gerek kalmadan hamilelik testi yapılmasını talep edebilirsiniz. Kliniklerde kullanılan test kitleri daha hassas olduklarından hatalı şekilde negatif sonuç verme olasılıkları oldukça düşüktür. İdrar testiniz pozitif çıktığında bunun hatalı olma olasılığı oldukça düşüktür. <7p>

Bu dönemde karar vermeniz gereken en önemli konu “doktorunuzun” kim olacağıdır. Çevrenizden daha önce bebek sahibi olmuş ve hamilelik dönemini uzmanıyla birlikte güven içinde ve karşılıklı iyi iletişim kurarak geçirmiş bir arkadaş ya da tanıdığınızdan yönlendirme isteyebilirsiniz. Sizi doktoruyla bir araya getirmesini isteyebilirsiniz. İçinde bulunduğunuz tüm koşulları ve doğumu da düşünerek doktorunuzu seçmelisiniz.

Baba adaylarına tavsiyeler:

Eşiniz kendini kötü hissedebilir ve etrafında siz de dahil kimseyi istemeyebilir. Bunu kesinlikle kişisel olarak algılamayın. Hamile kalışını kutlamak üzere bir organizasyon yaparak onu keyiflendirebilirsiniz.

Annelere Özel:

Doğum sonrası dökülmeleri önlemek mümkün. Nasıl mı?

www.estoreorganic.com

Gerçek Organik Saç Bakımı