Hamilelik Günlüğü

Organicum Saç

7.hafta

Bebeğiniz halen çok küçük ancak hızla büyüyor artık bir pirinç tanesi kadar. El ve ayak parmakları henüz oluşmamış olmasına rağmen, kolların ve bacakların gelişimi devam ediyor. Beyin gelişiminin yanı sıra gözleri, burun delikleri, bağırsak, pankreas ve bronşları da büyüyor.

Annelere öneriler:

Bu hamilelik haftasında erken hamilelik dönemi belirtileri varlığını sürdürürler. Bulantı ve kusmalarınız şiddetliyse biraz kilo kaybetmiş olabilirsiniz.

Unutmamanız gereken en önemli nokta midenizin asla tamamen boş veya aşırı dolu olmaması gerektiği. Zencefil sabah bulantılarını kontrol altına almak konusunda size yardımcı olabilir. Zencefil çayı içmeyi deneyebilirsiniz. Limon da yardımcıdır, örneğin limonata denenebilir.

Diğer yandan hamile olduğunuzu eşiniz ve en yakınlarınız dışında kimler biliyor? Anneler genelde çok emin olmadıkça hamile olduklarını söylemekten çekinirler. Ancak çalışıyorsanız "patronunuza" hamile olduğunuzu söylemenizde fayda var. Hamileliğin erken dönemlerinde çeşitli şikayetler nedeniyle istirahat etme gibi gereklilikler ortaya çıkabilir, sizin doğum yapacağınız tarihe kadar olan sürede doğumunuz sonrasında işlerinizi üstlenecek kişiyi hazırlamak adına da hamile olduğunuzu biran önce söylemeniz doğru ve yerinde olacaktır.

Baba adaylarına tavsiyeler:

Evdeki işlerin bir kısmını artık üzerinize almalısınız. Mesela evde bir kediniz mi var. Onun kumunu temizleme işi artık sizin. Kedi dışkısı toksoplazma enfeksiyonu içeren bir parazite sahiptir. Bu parazit plasentadan kolayca geçebilmektedir bu da bebeğinize zarar verir.

Annelere Özel:

Organik Kozmetiklerin Yaşam Kalitemize Etkileri.

www.estoreorganic.com

Gerçek Organik Saç Bakımı