Hamilelik Günlüğü

Organicum Saç

18.hafta

Bebeğinizin bağırsaklarında mekonyum adı verilen ilk dışkısı bu haftadan itibaren oluşmaya başlar. Bununla birlikte eğer bebeğinizin erkek olacaksa prostat gelişimi de bu hafta başlar ve tamamlanır.

Bebeğiniz karnınızda senkronize hareketler sergiliyorsa hemen endişelenmeyin, hıçkırıyor olabilir.

Annelere öneriler:

Bebeğe giden kan akımının artması ve kan damarlarında genel bir gevşeme hali olması nedeniyle tansiyonunuz düşebilir. Dolaşım sisteminde ortaya çıkan bu değişiklikler nedeniyle kalbinizin ani pozisyon değişikliklerine cevabı yavaşlar ve durup dururken olabileceği gibi genellikle ani yapılan hareketlerde tansiyonunuz düşebilir. Tansiyon düşmesine bağlı baş dönmesi, bayılma hissi normal kabul edilebilir. Eğer bu şikayetler sık ortaya çıkmıyorsa ve bilinç kaybı gibi ağır bir durumla sonuçlanmıyorsa herhangi bir zararı yoktur. Yaşadıklarınızı yine de doktorunuzla paylaşmalısınız o sizi en doğru şekilde yönlendirecektir.

Tansiyonunuz düştüğünde klasik öneri "tuzlu ayran iç" şeklinde olsa da daha iyi olanı bacaklarınızı yükseltmek ve bu pozisyonda birkaç dakika kalmaktır. İster evde, ister işte olun, tansiyonunuz düştüğünde en yakın koltuğa veya uygunsa yere uzanarak bacaklarınız yükseltin ve şikayetlerinizin geçmesini sağlayın. Bu hareket kalbe daha fazla kan dönmesini sağlayarak tansiyonunuzu kısa zamanda normale döndürür.

Baba adaylarına tavsiyeler:

Genellikle annelerin hamilelikten kaynaklanan şikayetlerini anlatacak ve ağlayacak bir omza ihtiyaçları vardır. Tabii bu omzun sahibi sizsiniz. Büyük bir sabırla onu dinlemelisiniz. Ona verebileceğiniz en güzel hediye ona zaman ayırıp, onu dinlemektir.

Annelere Özel:

Organik Bebek Bakım Ürünleriyle Bebeğinize Tam Koruma

www.estoreorganic.com