Hamilelik Günlüğü

Organicum Saç

19.hafta

Lanugo ile birlikte, bebeğinizin cildini verniks caseosa oluşturur. Vernix sürekli içinde bulunduğu sıvı ortamda bebeğinizin cildini koruyan beyaz bir maddedir. Plasenta büyümeye ve bebeğinizi beslemeye devam ediyor.

Annelere öneriler:

Bu hafta cildinizde pek çok değişiklik fark edersiniz. Bunlar hormonal değişimlerdir ve doğumdan sonra kaybolur. Alın, yanak, burun ve çenede yama tarzında kızarıklıklar özellikle güneşe aşırı maruz kalmanız durumunda belirginleşebilir. Bu dönemde uygun içerikli ve yüksek koruma faktörlü ürünler kullanabilirsiniz. Çatlaklarınızı önlemek ve cilt kuruluğunun önüne geçmek adına bol bol su içmelisiniz.

Baba adaylarına tavsiyeler:

Eşinizin karnındaki hareketleri hissettiniz. Bu sizi hem heyecanlandırdı hem de baba olmaya hazır olup olmadığınızı ya da iyi bir baba olabilecek misiniz konusunda kendinizi sorgulamanıza mı neden oldu Hiç endişelenmeyin gayet normal bir süreçten geçiyorsunuz. Eşinizde emin olun kendisi için iyi bir rol model olup olamayacağı hakkında aynı kaygıları taşıyor. Hissettiklerinizi eşinizle paylaşın ve onunla tartışın. Bebek sahibi arkadaş ve ya yakınlarınızdan da destek alabilirsiniz.

Annelere Özel:

Doğum sonrası dökülmeleri önlemek mümkün. Nasıl mı?

www.estoreorganic.com