Hamilelik Günlüğü

Organicum Saç

20.hafta

Hamilelik dönemini yarıladınız, Bebeğiniz bu haftalarda aynen yeni doğmuş bir bebek gibi uyku ve uyanıklık dönemlerinden geçer. Bebeğiniz kız ise rahimi bu haftada gelişmeye başlar.

Annelere öneriler:

Kalsiyum alımının önemini hatırlatmak da fayda var. Günlük ihtiyacınız olan 1200 miligram kalsiyumu alamadığınızda bebeğinizin kemik yapımı için kullanılacak bu madde kemiklerinizden alınır. Bebeğiniz kalsiyumsuz kalmaz sizin kemiklerinizin ve dişlerinizin kalsiyum içeriği azalır ve bu durum kısa vadede kramp sorunu, uzun vadede ise kemik erimesi sorununun ortaya çıkmasını kolaylaştırır. Bir bardak süt yaklaşık 250 miligram, bir kibrit kutusu büyüklüğünde beyaz peynir yaklaşık 150 miligram, bir bardak ayran yaklaşık 170 miligram kalsiyum içerir. Yani kalsiyumdan en zengin gıdalar süt ve süt ürünleridir. İkinci büyük kaynak yeşil yapraklı sebzelerdir. Eğer bu gıdalardan yeterince alıyorsanız kalsiyum desteğine ihtiyacınız yoktur. Tabii buna siz karar vermemelisiniz, en uygun olanı doktorunuzun yönlendirmesi olacaktır.

Baba adaylarına tavsiyeler:

Eşiniz bu haftadan itibaren çeşitli eğitimleri araştırıp, içeriklerini ve zamanlamasını sizinle paylaşabilir. Muhtemelen de bir tanesine gitmeyi planlıyordur tabii sizinle birlikte. Hemen hayır demeyin, gidin ve hissettiklerinizi oradaki diğer baba adaylarıyla paylaşın.

Annelere Özel:

Doğum sonrası dökülmeleri önlemek mümkün. Nasıl mı?

www.estoreorganic.com

Tam Organik Güzellik Banyosu