Hamilelik Günlüğü

Organicum Saç

21.hafta

Bebeğinizdeki hızlı büyüme evresi bu haftadan itibaren yavaşlamaya başlar. Kalbi bu haftadan itibaren giderek güçlenmeye ve daha güçlü bir şekilde kan pompalamaya başlar.

Annelere öneriler:

Bu süreçte bebeğinizin "daha az oynadığını" hissederek endişeye kapılabilirsiniz. Kaygılanmanıza gerek yoktur, bu haftalarda bebek hareketleri tutarsızdır. Bebeğinizin hareketleri o büyüdükçe ve beyin dokusu geliştikçe daha anlamlı ve daha istikrarlı olacaktır.

Diş eti kanamaları bu haftalarda sıktır ve hamilelik döneminde diş etinde ortaya çıkan değişikliklere bağlıdır.

Bu haftalardan itibaren yaşayabileceğiniz diğer bir durum da "kasık ağrısıdır". İki taraflı kasık ağrısı olarak hissettiğiniz bu ağrı aslında "apış arası" adı verilen bölgede yani bacağınızın iç yüzünün kemik çatınızla birleştiği yerde duyduğunuz bir gerginliktir. Bu gerginlik bölgedeki kaslarla kemikleri birbirine bağlayan bağ dokusu elemanlarının gerilmesindendir. Endişelenmeyin anormal bir durumu işaret etmez.

Baba adaylarına tavsiyeler:

Birbirinize vakit ayırmak için en ideal dönemdir. Bir tatil planlayabilirsiniz. Tabii bunun öncesinde hamileliğinizin bir yolculuk için uygun olup olmadığını doktorunuzla görüşmelisiniz. Eğer çok uzaklaşamıyorsanız bulunduğunuz yerin yakınında bir yer seçebileceğiniz gibi şehir dışına çıkmadan da pekala güzel vakit geçirebilirsiniz. Önemli olan eşinizle baş başa olmak değil mi?

Annelere Özel:

Bebeğinizi Astım ve Obezite riskinden koruyun.

www.estoreorganic.com

Tam Organik Güzellik Banyosu