Hamilelik Günlüğü

Organicum Saç

22 hafta

Bebeğiniz ufak bir insan modeli olarak karnınızdaki gelişimini sürdürür. İncecik kaş tüyleri bile vardır. Bebeğiniz erkekse testisleri ilk gelişim yerleri olan karın içi bölgeden skrotuma inmeye başladı (skrotum testisleri barındıran torbamsı dış genital organdır). Bu süreç 32. haftanın sonuna doğru tamamlanmış olur.

Annelere öneriler:

Hamilelik süresince vücudunuzun ağırlık merkezi sürekli olarak değişir ve bu yüzden bel kemikleri de buna uyum sağlamak için biraz zorlanırlar. Kamburunuzu çıkarmadan karnınızı rahatça taşıyabileceğiniz en iyi duruş pozisyonunu belirlemelisiniz. Çatınızı oluşturan kemikler bu haftadan itibaren artık doğuma hazırlık çalışmalarına hız vermektedirler. Bu hazırlık çalışmaları eğer belinize "iyi davranmazsanız" size ağrı olarak geri dönebilir.

Bel ağrısı çekiyorsanız şunlara bir göz atın;

* Alçak topuklu ayakkabılar tercih edin. Ancak unutmayın ki yüksek topuklu ayakkabılar gibi hiç topuğu olmayan düz ayakkabılar da belinizin zorlanmasına neden olabilir,

* Günlük yürüyüşlerinizi asla ihmal etmeyin,

* Oturduğunuzda dizlerinizin kalça seviyenizden yüksek olması için bir tabure kullanın.

Baba adaylarına tavsiyeler:

Bazı anne-babalar için hiç sorun değildir bir isim üzerinde anlaşmak. Ancak çoğu zaman birtakım kararsızlıklar yaşanır. Her ikinizde favori isimlerinizi içeren bir liste hazırlayabilir sonra da bu listeleri karşılaştırabilirsiniz. Birbirinizin listelerinden hiç beğenmediklerinizi eleyerek kendinize son bir liste yaparak bu listede yer alan isimlerin anlamları üzerinden tartışarak bebeğinizin ismine karar verebilirsiniz.

Annelere Özel:

Organik Kozmetiklerin Yaşam Kalitemize Etkileri.

www.estoreorganic.com