Hamilelik Günlüğü

Organicum Saç

26.hafta

Bu hafta bebeğinizin akciğerlerinde bir yandan damar yapıları öte yandan hava kesecikleri hızlı bir şekilde oluşmaya başladı.

Ayrıca bu hafta bebeğinizin diğer tüm bireylerden ayırt edilmesini sağlayan el ve ayak izleri de oluşmaya başlar.

Annelere öneriler:

Rahminizde bu haftalardan itibaren zaman zaman ortaya çıkan ani kasılma ve gevşemeler hissederseniz korkmayın. Bunlar Braxton-Hicks kasılmaları adı verilen ağrısız, adet krampları gibi ve düzensiz aralıklarla gelen kasılmalardır. Rahiminiz gerçek doğum sancıları için antrenman yapmaktadır. Çoğu anne adayında bu tür kasılmalar 30. haftadan sonra belirginleşmeye başlasa da bazı anne adaylarında bu haftalarda "antrenman kasılmaları" başlayabilir.

Braxton-Hicks tarzı kasılmalar hiçbir zaman günlük yaşantınızı etkileyecek kadar sık olmamalıdır. Eğer böyle oluyorsa bir erken doğum eylemi işaretçisi olabilirler. Her anne adayı gibi siz de erken doğum belirtilerine duyarlı olmalı ve gerekli durumlarda doktorunuza haber vermelisiniz.

Baba adaylarına tavsiyeler:

Bebeğiniz geldiğinde her şeyin hazır olmasını istiyorsanız gecikmeden hazırlıklara başlamalısınız. Odanın dekoruna karar verip, gerekli malzemeleri eşiniz ile birlikte seçerek işe başlayabilirsiniz. Çok zevkli ve eğlenceli bir iş, hatta onun odasını kendiniz bile boyayabilirsiniz, hemen hayır demeyin, bir deneyin..

Annelere Özel:

Bebeğinizi Astım ve Obezite riskinden koruyun.

www.estoreorganic.com