Hamilelik Günlüğü

Organicum Saç

27.hafta

Bebeğinizin beyin dokusu hızlı gelişimini sürdürüyor ve akciğerler de gelişimlerine devam ediyorlar. Bebeğiniz bu haftadan itibaren gözlerini açıp kapama hareketleri yapmaya başlar. Rahim içinde göz açıp kapamaya sıkça rastlanmasa da bazı ultrason görüntülerinde bebeğin gözü açık olduğu görülür.

Bebeğiniz bu haftanın sonunda yaklaşık 950 gram olacak. Ancak bu ağırlık sizin ve eşinizin yapısal özelliklerine göre değişiklik göstererek 650 gram ya da 1500 gram olabilir. Eğer bebeğinizin ölçüleri normalden biraz düşük görünüyorsa hemen endişelenmeyin. Bu konuda doktorunuzun söylediklerine kulak vermeli, size önerdiklerine mutlaka uymalısınız.

Annelere öneriler:

Bu son trimesterin sizin açınızdan en önemli özelliği vücudunuzda bundan böyle doğuma ve emzirmeye hazırlık yönünde değişiklikler olacağıdır. Rahminizin büyümesi ve çatı kemiklerinizin doğum kanalınızı oluşturmaya yönelik olarak birbirinden ayrılmaya başlaması size özel bir yürüyüş tarzı ortaya çıkarabilir. Aman belinize dikkat, gerekli özeni göstermelisiniz.

Baba adaylarına tavsiyeler:

Sevgili baba adayları eşiniz için en zor dönem başlıyor, e tabii hâl böyle olunca size de daha çok iş düşüyor. Zaman geçtikçe eşinizin karnı büyüyecek, hareket etmesi biraz da zorlaşacak. Hiç şüphe yok ki siz yanında olunca hayat onun için daha kolay.

Annelere Özel:

Evde Organik Saç Bakımı

www.estoreorganic.com