Hamilelik Günlüğü

Organicum Saç

29.hafta

Bu haftaki gelişme bebeğinizin bağışıklık sistemi ile ilgili. Bu haftaya kadar tümüyle sizden gelen yardımla yürüyen beden savunmasına bebeğin kendi gelişen savunma sisteminin yardımı da eklenmeye başlandı. Ancak her ne kadar bebeğiniz doğduğunda nispeten gelişmiş bir bağışıklık sistemine sahip olsa da özellikle sütünüzle ona geçen antikorlar onu birçok enfeksiyondan korur.

Annelere öneriler:

Haftalar ilerledikçe daha önce hiç yaşamadığınız sorunlarla karşılaşabilirsiniz. El parmaklarınızdaki ödem bu haftalardan itibaren ellerinizi yumruk yapmanızı zorlaştırabilir ve bu arada yüzüklerinizin dar geldiğini fark edebilirsiniz. Yüzükleriniz parmaklarınızdan çıkamaz duruma gelmeden önce onları çıkarın ve kaldırın.

Diğer yandan bacaklarınızda kasılmalar ve kramplar hissederseniz bu sizin mutlaka kalsiyumu az aldığınız anlamına gelmemektedir. Doktorunuzla bu konuyu detaylıca konuşabilirsiniz.

Bir önemli konu da egzersizlerdir. Egzersiz yapıyor musunuz? Daha önceden alışkın değilseniz asla kendinizi yoracak egzersizler yapmayın. Yürümek ve yüzmek hamilelik döneminin en ideal egzersizleridir. Yüzme bir sorun olmadığı sürece hamileliğin sonuna kadar devam ettirilebilir. Yüzeceğiniz havuzun temiz olduğundan emin olmalısınız.

Baba adaylarına tavsiyeler:

Hazırlıklar tüm hızıyla devam ederken, bir nefes alıp telaşla önemli detayları atlamamaya özen gösterin. Eksikler hep olacaktır önemli olan en gerekli olanların temin edilmiş olmasıdır. Eşinizin yakın çevresinden doğum yapmış bir kişi size bu konuda destek olabilir. Sizde böylece planlamadan kurtulmuş işin sadece bütçesel bölümüyle ilgilenmiş olursunuz.

Annelere Özel:

Doğum sonrası dökülmeleri önlemek mümkün. Nasıl mı?

www.estoreorganic.com

Tam Organik Güzellik Banyosu