Hamilelik Günlüğü

Organicum Saç

30.hafta

Bebeğinizin cildinde erken dönemlerde ortaya çıkan ipeksi tüyler yavaş yavaş kaybolur. Bebeğiniz göz kapaklarını düzenli olarak açıp kapatır. Bir diğer gelişmede kan yapımı ile ilgilidir. Kemik iliği artık kan yapma işini yavaş yavaş karaciğerden devralmaya başlar.

Annelere öneriler:

Vücuttaki kanı kalbe geri taşıyan ana toplardamarlar karnınızda sağ tarafta bulunduklarından sola dönük yatış pozisyonu bu büyük damarlara en az bası olmasını ve böylece organlardan kalbe kan dönüşünün mükemmel bir şekilde devam etmesini sağlar. Bu şekilde uyumakta zorlanırsanız karnınızın altına bir yastık koyun.

Reflü’den dolayı mide yanması sorunu olan anne adayları yemekten hemen sonra uzanmaktan kaçınmalıdırlar. Simit, poğaça, asitli içecekler, midenin aşırı doldurulması yanma sorununu ortaya çıkarabilir. Yatarken vücudun üst kısmının alt kısma göre hafifçe yüksekte tutulması (başın altına konan ek yastıklarla) mide asidinin yemek borusuna kaçmasını engellemede faydalı olabilir. Ayrıca bu şikayetin giderilmesine yönelik doktorunuzun da tavsiyeleri olacaktır, durumunuzu onunla paylaşın.

Baba adaylarına tavsiyeler:

Eşinizin takip ettiği konuların içine dahil olun. Bu onunla ilgili olabilir bebekle ilgili olabilir. Unutmayın sadece bebekle ilgilenmeniz eşinize kendini yalnız hissettirebilir aynı zamanda tüm ilgi odağınızın artık bebeğiniz olacağını düşünmesine ve ikili ilişkinizin geleceği konusunda endişeye kapılmasına neden olabilir. Hassas dengeyi kurmalı ve korumalısınız.

Annelere Özel:

Bebeğinizi Astım ve Obezite riskinden koruyun.

www.estoreorganic.com

Tam Organik Güzellik Banyosu