Hamilelik Günlüğü

Organicum Saç

32.hafta

Bebeğinizin beş duyusu da artık fonksiyonel. Ayak tırnakları tamamen oluşur ve kafasındaki saçlar büyümeye devam eder.

Annelere öneriler:

Bu dönemde kendinizi çekici bulmayabilirsiniz. Büyüyen karnınız cildinizdeki değişiklikler, vücudunuzda oluşan çatlaklar buna neden olur. Hamilelik, felsefi anlamda düşünecek olursak, var olmamızın tek yoludur. Vazgeçilmez ve yeri doldurulamaz bir görevdir. Bu yüzden hamilelik ve güzellik birbirleriyle karşılaştırılamayacak iki ayrı kavramdır.

Bu dönemde sayılı günler sonra kucağınıza alacağınız bebeğiniz için hazırlık yapmalı, geçen günlerinizin tadını çıkarmalısınız. Eşi benzeri olmayan bir olaya tanıklık etmeye hazırlanıyorsunuz, keyfine varın.

Artık bu haftadan itibaren doktor kontrolleriniz iki hafta bir olur, atlamayın.

Rahminiz göbeğinizin üzerindedir ve organlarınızı bastırır, bu da mide yanması, kabızlık, hazımsızlık ve nefes darlığına neden olur. Bu dönem bol bol su için, kabızlıktan kaçınmak adına da bol lifli gıdalar tüketin ve hazımsızlık yaşamamak adına da sık sık küçük öğünler yiyin.

Baba adaylarına tavsiyeler:

Eşiniz kendisini çirkin ve kötü hissettiğini düşünüyorsanız, üzerinde onu çok sevdiğinizi ve ne kadar da güzel ve çekici bulduğunuzu yazan bir buket çiçek ile yemeğe davet edebilirsiniz. Akşam yemeğinde giyeceği kıyafeti dolabında birlikte seçebilirsiniz. Bu yemek ikiniz içinde iyi olur. Sadece bebeğinizle ilgili konuşulan konulardan biran olsun uzaklaşır, baş başa kalırsınız.

Annelere Özel:

Evde Organik Saç Bakımı

www.estoreorganic.com