Hamilelik Günlüğü

Organicum Saç

33.hafta

Bu hafta amniyon sıvısı hamileliğinizin en üst seviyesindedir. Sıvı miktarı doğuma kadar sabit kalacaktır. Bebeğinizin beyin dokusunun hızlı bir şekilde büyümesi nedeniyle bu hafta içinde baş ölçüleri de nispeten hızlı bir şekilde büyür. Cilt altında yağ dokusu depolanmaya devam ettikçe bebeğinizin rengi kırmızıdan pembeye dönmeye başlar. Diğer yandan eğer bebeğiniz erkekse testisler artık tümüyle karın boşluğundan normal yerleri olan skrotuma inmişlerdir.

Annelere öneriler:

Daha önceki haftalarda da olacağı gibi, ayak bileklerinde şişmeler normal hamilelik bulguları olarak kabul edilir. Ancak elde ve yüzde şişme, şiddetli baş ağrısı, sinek uçuşması, şimşek çakması, şişmelerin 2-3 gün gibi bir süre içinde aniden artması, karın ağrısı, bulantı-kusma, kendinizi hasta hissetme gibi durumlarda preeklampsi söz konusu olabileceğinden doktorunuza başvurmalısınız.

Baba adaylarına tavsiyeler:

Doğumu haber vereceğiniz eş, dost, akraba listesini eşinizle birlikte hazırlayabilirsiniz. İlk aklınıza gelenlerden ve yakın çevrenizden başlayabilirsiniz. Hatta yakın akrabalarınızdan doğum yapanlardan konuyla ilgili destek isteyebilirsiniz. Belki hazır bir listeleri vardır bunun üzerine ekleme yaparak kendi listenizi oluşturabilirsiniz.

Annelere Özel:

Organik Bebek Bakım Ürünleriyle Bebeğinize Tam Koruma

www.estoreorganic.com