Hamilelik Günlüğü

Organicum Saç

34.hafta

Bebeğiniz uyanıksa gözleri açık, uyuyorsa kapalıdır. Hafif de olsa mikroplara karşı bağışıklık sistemleri gelişmiştir. Keskin tırnakları artık parmaklarındaki normal yerlerini almıştır. Hatta dünyaya gelene kadar uzamış bile olabilir, doğar doğmaz kesmeniz gerekebilir.

Annelere öneriler:

Braxton Hicks kasılmaları bu haftadan itibaren biraz sıklaşabilir. Bu kasılmalar gerçek doğum sancılarının aksine kısa sürerler, düzensizdirler ve genellikle sizde büyük bir rahatsızlığa neden olmazlar. Rahim kasları bu şekilde antrenman yapmakta ve bebeğiniz gelmeye karar verdiğinde 10 dakikada üç kez gelen ve yaklaşık 50 saniye süren gerçek doğum kasılmalarına dönüşmektedirler. İlk doğumlarda ikisi birbirine karıştırılmakta ve anneler heyecanlanmaktadır. Kasılmaların sürelerine ve sıklığına dikkat etmelisiniz. Bunlar doğuma doğal hazırlık hareketleridir.

Diğer yandan bebeğiniz için yakın çevrenizden öneriler alarak bir çocuk doktoru seçebilirsiniz. Yakın zamanda ihtiyacınız olduğunda telaşla bir uzmana gitmektense önceden tanıyarak gitmek çok daha uygundur, içiniz daha rahat eder.

Baba adaylarına tavsiyeler:

Eşinizin kendini hantal ve çirkin hissettiği bir dönemle baş başasınız. Aynı zamanda son derece de huysuz. Ona ne kadar güzel olduğunu ve harika bir anne olacağını söyleyerek işe başlayabilir, yatağına götüreceğiniz bir kahvaltı tepsisiyle kendisini özel hissetmesini sağlayabilirsiniz.

Annelere Özel:

Doğum sonrası dökülmeleri önlemek mümkün. Nasıl mı?

www.estoreorganic.com