Hamilelik Günlüğü

Organicum Saç

38.hafta

Bebeğiniz günde yaklaşık 25-30 gram almaya devam ediyor. Bebeğinizin bağırsaklarında mekonyum adı verilen ilk dışkı da giderek birikmeye başladı. Bu dışkı normal şartlarda doğumdan sonraki ilk 24 saatte çıkarılır. Buna karşın idrar yapma işlevi hamileliğin erken dönemlerinden itibaren devam ederek amniyon sıvısının devamlılığını sağlamaktadır.

Annelere öneriler:

Artık her an bebeğiniz gelebilir. Bu haftadan itibaren doğum sancıları her an başlayabileceğinden sancıların nasıl olduğu hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Gerçek doğum eyleminin en önemli özelliği kasılmaların düzenli aralıklarla oluşmalarıdır. Önceleri daha az sıklıkla ancak yine de düzenli aralıklarla gelen doğum sancıları belli bir aşamadan sonra tipik olarak 10 dakikada üç kez ortaya çıkar ve her bir kasılma yaklaşık 50 saniye sürer. Gerçek doğum eylemi kasılmaları istirahat etmekle geçmez. Şiddeti de zaman içinde giderek artar. Kasılmaları karnınıza ellediğinizde rahatlıkla hissedebilirsiniz. Eğer kasılmalarınız belli bir düzene girmişse ve istirahatle geçmiyorsa hastaneye gitme zamanıdır.

Baba adaylarına tavsiyeler:

Eşiniz oldukça yorgun artık. Onun her daim yanında olmanız onun için yapabileceğiniz en önemli ve tek hareket. Hayatınızın en önemli varlığını karşılamaya az kaldı.

Annelere Özel:

Organik Bebek Bakım Ürünleriyle Bebeğinize Tam Koruma

www.estoreorganic.com